«
  1. Anasayfa
  2. VİZELER
  3. Amerika Vize Başvurusu ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Amerika Vize Başvurusu ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Amerika vizesi başvurusu için elinizde geçerliliğini devam ettiren bir pasaport bulunması gerekmektedir. Pasaportunuzda hasar veya yırtık mevcutsa yenisini temin edin. Hasar görmüş pasaportlarınızla da vize işlemlerinizi yapabilirsiniz fakat onay sırasında böyle basit bir durumdan geri çevrilme olasılığı mevcuttur. Ayrıntıları çözüme kavuşturmanız sizin için zaman kazanmak anlamına gelmektedir.

Amerika Vizesi

Amerika vizesine sahip olabilmek için yapmanız gereken en önemli işlemler belgelerle birlikte evraklarınızı tamamlayıp iyi organize etmeniz gerekmektedir. Sonrasında randevu kısmına geçebilirsiniz.

Amerika Vizesine Sahip Olabilmek İçin Başvuru Formu

Amerika vize başvuru formu, vize işlemlerinizi başlatabilmek için doldurmanız gerekmektedir. Bu formu dilerseniz İngilizce, dilerseniz de Türkçe olarak doldurabilirken sizden istenilen tüm bilgileri doğru ve eksiksiz olarak belirtmeniz gerekmektedir. Vize başvurusunda belirttiğiniz bilgilerin evraklarınızla birebir uyuyor olması Amerika Konsolosluğu tarafından önemsenmektedir. Başvuru formunda belirttiğiniz bilgileri doğru ve eksiksiz yazacağınız gibi okunaklı bir yazı ile yazılması gerekmektedir. Tükenmez kalem kullanarak büyük harflerle bilgilerinizi yazdıktan sonra imzalayarak başvuruya gönderebilirsiniz.

Amerika Vizesi İçin Gereken Belgeler

Vize uygulamaları ülkeden ülkeye farklılıklar gösterebileceği için, gitmek istediğiniz ülkenin konsolosluğunda görüşme sırasında sizlerden istenilen ne amaçla başvurduğunuz bilgisini iyi bir şekilde açıklamalısınız. Örneğin, Amerika turistik vize, Amerika seyahat vizesi ve Amerika ticari vize gibi türler bulunmaktadır. Ülke ve almak istediğiniz vize türüne göre de tarafınızdan istenilen belgeler ve evraklar farklılıklar gösterebilir.

Amerika vizesi için başvurduğunuz zaman bu incelemeler Amerika Başkonsolosu tarafından yapılarak hakkına kararı bu bölümde alınmaktadır.

Amerika vize işlemlerinde “Diplomatik”, “hususi” ya da “hizmet” pasaport sahibi olanların ekstra bir prosedürde bulunmaları gerekmez.

Amerika Vizesi Başvurularında Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

  • Pasaportunuzun yeni olması, yıpranmış ya da hasar görmüş kısımları bulunmaması
  • Sahip olunan pasaportlar son 10 yıl içerisinde alınmış olması
  • Amerika vizesi başvuru formuna doldurulan bilgiler ile teslim edilen evraklarda uyuşmazlık sorunu olmaması
  • Amerika vizesine sahip olabilmek için istenilen bütün belge ile evrakları çözüme kavuşturmanız gerekir.
Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

civan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *