«
  1. Anasayfa
  2. VİZELER
  3. Dubai Vize Başvurusu Nereden Nasıl Yapılır?

Dubai Vize Başvurusu Nereden Nasıl Yapılır?

Lüks tatil denilince akla gelen ilk akla Dubai geliyor. Ünlü oyuncular, futbolcular, sanatçılar ve iş adamlarının vazgeçilmezi haline geldi adeta.
Tabi Dubai’ye gitmek için ünlü olmana gerek yok, ne demişler; parayı veren düdüğü çalar.

Evet, Dubai’ye gitmeye karar verdin ve aklında bir soru var. Dubai Türk vatandaşlarından vize istiyor mu? Evet istiyor. Ama bu vizeyi isteyen tabii Dubai değil, Birleşik Arap Emirlikleri. Ülkemizde bir algı var insanlarımız Dubai’yi bir ülke zannediyor. Hayır, Dubai bir ülke değil, Birleşik Arap Emirliklerini oluşturan emirlikten sadece bir tanesi.

Dubai Vizesi Nasıl Alınır
Dubai Vizesi

Dubai Vizesi Almak Zor Mu?

Aslında oldukça kolay. Dubai vizesi için gerekli evrakları tamamladıktan sonra başvurunu yapabilirsin. Ama başvurudan önce hangi vizeyi alman gerektiğini doğru seçmen gerekiyor. Çünkü Birleşik Arap Emirliklerinin üç farklı vizesi mevcut.
Bunları transit vize, kısa süreli turist vizesi, uzun süreli turist vizesi olarak sıralayabiliriz.

Dubai vize çeşitleri, Dubai vize süresi hakkında biraz bilgi verelim.

1- Dubai Transit Vizesi

Bu vizenin özelliği kısa süreli olmasıdır. Farz edelim Maldivler’e Dubai aktarmalı gideceksin ve gelmişken Dubai’yi de gezmek istiyorsun. İşte burada devreye transit vize giriyor. Bu vizeyi aldıktan sonra burada 96 saat gezme ya da konaklama hakkında sahip olabiliyorsun.

2-Dubai Kısa Süreli Turist Vizesi

Adı üstünde turistlik vize. Tatil için Dubai’yi seçtiysen ve transit vizede olduğu gibi çok kısa bir süre kalmayı düşünmüyorsan, kısa süreli turistlik vize almalısın. Vizeni aldıktan sonra 30 gün boyunca Dubai’de doya doya bir tatil geçirebilirsin.

3-Dubai Uzun Süreli Turist Vizesi

Evet, bu vizeyi aldıkran sonra tam 90 gün boyunca Dubai’de kalabilirsin. Genellikle uzun süreli turist vizesini iş adamları ve sürekli buradaki ünlü markalardan alışveriş yapmaya gelen kesim tercih ediyor.

Dubai Vizesi Nereden Nasıl Alınır?

Dubai vizesi almak istiyorsan önünde bir çok seçenek var. İlk ve en çok tercih edilen yöntem, THY, Pegasus, Fly Dubai, Air Arabia ve Etihad Hava Yolları gibi havayolu firmaları tarafından online başvuru yaparak vizeye başvurmak. İkinci seçeneğimiz ise Birleşik Arap Emirlikleri’nin İstanbul’da ve Ankara’da bulunan başkonsolosluklarını tercih etmek. Üçüncü ve son seçeneğimiz yetkilendirilmiş vize başvuru merkezlerine giderek vize başvurusunu gerçekleştirmek.

Online Dubai Vizesi Nasıl Alınır?

Bir çok havayolu firması tarafından online vize başvurusu yapabiliyorsun fakat bu konumuzda THY ile online vize başvurusu nasıl yapılır onu ele alacağız.
Türk Hava Yolları (THY) tarafından Dubai için e-vize almak oldukça basit. THY’nin internet sitesinde yer alan e-vize sayfasına girerek mail adresinle başvuru işlemlerine başlayabilirsin. THY 2019 yılı Dubai e-vize ücreti ise 105 dolar.

Dubai Vizesi
Dubai Vizesi E-Vize

Dubai Vize Fiyatları 2019

Dubai vize fiyatları bence diğer ülkelere kıyasla biraz yüksek. Bakıldığında en düşük fiyatlandırma 67 dolardan başlıyor ve bu sadece 96 saatlik olan transit vize ücreti.

İşte çeşitlerine göre Dubai vize ücretleri: Kısa süreli çoklu giriş 184 dolar, uzun dönem çoklu giriş 464 dolar, 30 günlük vize 93 dolar, 90 günlük seyahat vize 191 dolar ve transit vize ücreti de 67 dolar

Dubai Yeşil Pasaporta Vize İstemiyor

Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport türlerinden herhangi birine sahipsen Dubai’ye giriş için vize almana gerek yok. 90 gün boyunca ülkede konaklayabilirsin.

Diğer ülkelerin vizeleri hakkında bilgi almak için tıklayın > Vizeler

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

civan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *