«
 1. Anasayfa
 2. VİZELER
 3. Hindistan Vizesi Nasıl Alınır?

Hindistan Vizesi Nasıl Alınır?

Son dönemlerin gözdesi Hindistan ülkemize her ne kadar uzak olsa da talep edilmektedir. Hindistan yolculuğu planınız bulunuyorsa Hindistan vizesi nasıl alınır? Hindistan vizesi kaç günde alınır? Veya Hindistan vizesi belgeleri gibi gerekli bilgilere sahip olmanız gerekmektedir.

Hindistan Vizesi Nasıl Alınır?

Hindistan vizesine online olarak başvuru hazırlayabilirsiniz. Hindistan vize başvuruları için resmi web siteleri üzerinden, vize almak isteyen kişilerin müracaat yapmaları gerekmektedir. Hindistan Konsolosluğu’na başvurarak vize alacak kişiler ise Hindistan vize başvuru formunu İngilizce doldurarak başvurularını gerçekleştirebilirler. Seyahat edecek kişiler gidecekleri günden en az 20 gün kadar önce İstanbul veya Ankara Hindistan Başkonsolosluğunu ziyaret ederek başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

 • Hindistan Vizesi için Gerekli Belgeler

Hindistan vizesi randevu alma işlemlerini Hindistan Konsolosluğu ile anlaşması bulunan acenteler aracılığı ile gerçekleştirebilme imkânınız bulunmaktadır. Sizin adınıza başvuru yapabilecekleri gibi süreci takip edebilme olanakları vardır.

Hindistan Vizesi için Gerekli Belgeler
 • En az 6 ay daha geçerliliği olan pasaport
 • Vize başvuru formu eksiksiz olarak doldurulmuş olması gerekiyor
 • Yakın zamanda çekilmiş 2 tane biometrik fotoğraf
 • Son 3 aylık dönemi kapsayan maaş bordrosu
 • Pasaportunuzla birlikte kimliğinizin fotokopisi
 • Çalışmakta olduğunuz kuruma ait ticari evraklar
 • Otel rezervasyonunuzla birlikte uçak rezervasyonu belgeleri şarttır
 • Banka hesabınızda en az 4000 TL tutarın varlığınız olduğunu gösteren çıktı
 • Sizin adınıza olan fatura örneği fotokopisi
 • İkametgâh belgesi

Hindistan Vizesi Alması İçin Ücretler

Tek girişli normal Hindistan vizesi almak istiyorsanız ücreti 40 Dolar civarlarında bulunmaktadır. Eğer çift girişli vize alıyorsanız 60 dolarlık bir ücreti vardır. Pakistan üzerinden geçerek Hindistan’a varmak istiyorsanız 30 dolar ödeme yaparak yine aynı belgelerle giriş yapabilirsiniz. Tavsiyemiz en iyisi çok girişli Hindistan Vizesi sahibi olmanız.

Hindistan Vize Süresi

Hindistan vizeleri seyahat edecek olan kişiye 90 günlük ülkede kalış süresi vermektedir. İlk defa Hindistan vizesi sahibi olmak için başvuran kişilere bazı durumlar haricinde kısa süreli vizeler verilmektedir. Sonraki sürelerde kısa süreli vize süresi zamanla arttırılarak 90 güne tamamlanmaktadır. Sahip olunan vizenin kullanım şekli ile birlikte Hindistan’a ziyaretlerin sıklığı bu süreyi etkileyen en önemli faktörlerdir.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

civan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *