«
 1. Anasayfa
 2. VİZELER
 3. İngiltere vize başvurusu

İngiltere vize başvurusu

İngiltere’ye gitmek isteyen Türk kimliğine sahip olan vatandaşlarımızın İngiltere vizesi alması gerekmektedir. İngiltere vize başvuru işlemlerinizi ise gitmek istediğiniz tarihten 3 ay kadar öncesinde müracaatınızla başlamalısınız.

İngiltere Vize Başvuru Formu

İngiltere vize reddi almamak için başvurunuz sırasında İngiltere vize kategorilerini iyice bilmeniz oldukça önemlidir. Yanlış kategoride başvuru yaparsanız büyük ihtimalle vize reddi ile karşılaşacaksınızdır.

İngiltere vizesi başvuru formu dili ise İngilizcedir. Bu formu doldururken çevrimiçi olarak doldurmanız gerekmektedir. Tarafınızdan istenilen bilgileri mümkün olduğu kadar eksiksiz ve doğru özenle giriniz. Formu doldurduktan sonra İngiltere vizesi başvuru formu çıktısı alınarak başvuran kişinin imza atması gerekmektedir.

İngiltere Vizesi İçin Gerekli Belgeler

İngiltere vizesi kategorisine göre istenilecek olan belgeler farklı olabilmektedir. Vizeye uygun olduğunuzu gösteren belgelerin asıllarını kendinizde, kopyası ise vize yetkililerinde olması gerekmektedir. Başvuran bireylerin maaşları, mevcut olan tapuları ve eğitim durumları gibi istenilen bilgileri eksiksiz olarak iletmeleri gerekmektedir.

İngiltere vizesi evrak dili ise İngilizce olması şarttır. Belgelerinizin İngilizce çevirilerini yeminli tercümanlar aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz.

İngiltere Vizesi Çeşitleri

İngiltere’ye seyahat amacı olan kişilerin bu ülkeye girerken hangi amaçla gittiklerine bağlı olarak vize başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. İngiltere vize çeşitleri onay işlemleri için önemlidir. En çok başvurulan vizeler ise;

 • İngiltere Turist Vizesi
 • Öğrenci ziyaretçi amaçlı İngiltere Vizesi
 • İngiltere Ticari Vizesi
 • Tıbbi Tedavi amaçlı İngiltere Vizesi

İngiltere Vize Randevusu Almak

İnternet ortamından yaptığınız başvuru ile İngiltere vizesi randevusu alabilirsiniz. Aldığınız randevunun günü ve saatini kaçırmadan başvuru merkezinde bekliyor olmanız önemlidir. Ödemeleri ise kredi kartınızla yapabilirsiniz. Tarafınızdan istenilen belgeleri eksiksiz olarak hazırlayıp belgelerinizle birlikte başvuru merkezlerine gitmeniz gerekmektedir.

İngiltere Vize Başvurusu Hakkında

 • Vize başvurusunda gerekli olan belgeleri teslim ederken bizzat başvuranın bulunması gerekir.
 • Dijital fotoğrafınızla birlikte parmak izinizin örneği alınır.
 • Son 10 yıl içinde alınılan pasaport gereklidir ve boş bir sayfası bulunması şarttır.
 • Doldurulan İngiltere vize başvuru formunuz

İngiltere Vize Başvuru Merkezleri Hangi İllerde Mevcuttur?

İngiltere vize başvurularınızı gerçekleştirebileceğiniz 6 farklı başvuru merkezi bulunmaktadır.

 1. Ankara Vize Başvuru Merkezi
 2. Adana Vize Başvuru Merkezi
 3. Bursa Vize Başvuru Merkezi
 4. İstanbul Vize Başvuru Merkezi
 5. İzmir Vize Başvuru Merkezi
 6. Gaziantep Vize Başvuru Merkezi
Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

civan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *