«
  1. Anasayfa
  2. UCUZA SEYAHAT
  3. Ucuz Bilet Satan Siteler

Ucuz Bilet Satan Siteler

Bir çoğumuz seyahat planı yapmadan önce ilk olarak uçak bileti fiyatlarına bakarız. Tabii ki bu biletlerin ucuz olmasına her zaman özen gösteriyor ve bunun için de bizlere ucuz uçak bileti bulmamızı sağlayan siteleri yakından takip ediyoruz.

Yapılacak seyahatte ne fazla para uçak biletlerine harcanıyor. Burada maliyeti ne kadar düşürürsek, o kadar kârdayız demektir. Düşük bütçeyle bileti aldıktan sonra gideceğimiz ülkede ya da şehirde daha farklı planlar yapılabilir.

Diyelim ki İtalya’ya gideceksin, bilet fiyatı 900 TL sen de bunu ucuz uçak bileti sitelerini detaylı bir şekilde inceleyerek fiyatı 700 TL’ye kadar düşürdün, kaldı sana 200 TL, bununla da daha iyi bir otelde kalabilir, daha güzel restoranlarda yemek yiyebilir, ya da başka şehirlere gideceksen ulaşım masraflarını karşılayabilirsin.

Ucuz promosyonlu uçak bileti bulmak için bir kaç tavsiye:

HAFTA İÇİ GÜNLERİNİ TERCİH ET

Ucuz uçak bileti bulmak için bir kaç yöntem var. Bunlardan biri hafta içi bilet fiyatlarına bakmak. İster hava yoluna şirketlerinin sitelerine bak, ister ucuz uçak bileti sitelerine bak hafta içi biletler her zaman daha ucuzdur.

Bunun sebebi ise genellikle tatil için hafta sonu günleri tercih edilir ve hava yolu firmaları da bunu fırsata çevirerek uçak bileti fiyatlarını yükseğe çekmektedir.

Örneğin Londra için hafta içi uçak bileti 300 TL iken, hafta sonu bu fiyat 550 TL’ye kadar çıkmakta. Gördüğün gibi ucuz uçak bileti bulmak için bu yol bilet çok basit bir yöntem.

PROGRAMINIZI ESNEK TUT

Evet, dediğim gibi seyahat tarihini ne kadar esnek tutarsan o kadar ucuza bilet bulabilirsin.

1- Resmi tatil günlerini tercih etme

İnsanlar genelde resmi tatillerin  (Yılbaşı, Ramazan Bayramı, Kurban bayramı vs.) olduğu günlerde seyahat etmeyi tercih ediyor. Bu da doğal olarak uçak bileti fiyatlarını arttırıyor.

2- Haziran-Ağustos arası uçuşlar pahalı

Haziran-Ağustos ayları arasında uçak bileti fiyatlarının yüksek olmasının sebebi çalışanların tatilini genelde bu aylarda kullanması ve okulların tatil olması.

Ucuz uçak bileti bulmanız için yazdığım iki maddeye dikkat etmeniz gerekiyor. Çünkü bu maddeler bilet fiyatlarını oldukça etkiliyor, ondan dolayı programını esnek tutman çok önemli.

BİLETİNİ ERKENDEN AL

En önemli hususlardan biri de biletini erkenden alman. Tabii erken al dememdeki kastım 2-3 hafta öncesi değil. Bizdeki genel anlayış ‘2 hafta önce aldım, tamamdır bileti ucuza getirdim’. Kesinlikle böyle değil. Gezi programını 1 sene öncesinden yaparsan ve biletini 4-5 ay önce alacaksın ve dikkat etmen gereken nokta yukarıda bahsettiğim dönemlere denk gelmemesi. İşte o zaman gerçek manada bileti uygun fiyata getirmiş olursun.

Şimdi gelelim en ucuz promosyonlu uçak biletini hangi sitelerden bulacağımıza…

1- SKYSCANNER

Benim birinci tercihim her zaman Skyscanner. Bu zamana kadar yurt içi ve yurt dışı uçuşlarımı Skyscanner üzerinden bakarak planladım. Yapacağın planı en iyi şekilde Skyscanner’dan düzenleye bilirsin. Bu site yıl, ay, gün olarak gelişmiş seçenekler sunarak en uygun biletleri karşına çıkartıyor.

2- MOMONDO

Momondo da en ucuz uçak bileti bulmak isteyenlerin vazgeçilmezleri arasında. Bir çok ülkede faaliyet gösteren site, kullanıcılarına en uygun fiyatları sunuyor.

Momondo üzerinden uçak bileti alabileceğin gibi araç kiralayabilir ve otel rezervasyonları da yapabilirsin.

3- TURNA

Son zamanlarda seyahat etmeyi seven insanlar arasında popüler olan Turna, uçak biletini konusunda oldukça deneyimli bir şirket. Turna, arayüzü sayesinde kolay kullanım da sağlıyor ve her biletin için sana puan kazandırıyor.

4- AEOBİLET

Sıklıkla kullanmasam da ara ara online uçak bileti için girdiğim sitelerden biri. Özellikle belli zamanlarda çıkan indirim kodlarını takip edersen cidden uçak biletlerini çok uygun fiyatlara alabilirsin.

 

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

civan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

  1. uğur ağırgöl

    sitenizi beğeniyle takip ediyorum başarılar dilerim.